Blog 2

Bővítették a Bluetongue vírus veszélyzónáját Angliában

Két új Bluetongue eset miatt Észak Northamptonshire-ben kibővítették a korlátozási zónát Lincolnshire és Nottinghamshire határán. A vírus súlyos termékenységi és légzési problémákat okozhat az állatokban, ami jelentős gazdasági veszteségeket eredményezhet. A szigorú szabályok betartása védi az állományokat és biztosítja a vállalkozások pénzügyi stabilitását. Emellett kiváló lehetőséget kínál a fejlett bio-szabályozási technológiákba való befektetésre, amik csökkentik a fertőzés kockázatát és erősítik a piaci pozíciót.

David Brackenbury, Észak Northamptonshire Tanács tagja: „Minden tőlünk telhetőt meg kell tennünk a betegség megállítása érdekében.”

Forrás: BBC

Link
Blog 2

Helene hurrikán: 6 milliárd dolláros kár Georgia mezőgazdaságában

A Helene hurrikán több mint 6 milliárd dolláros veszteséget okozott Georgia állam mezőgazdaságában. A pekánültetvények, baromfitelepek és gyapotföldek évtizedekig érezhetik a pusztítás hatásait. A vihar közel 100,000 farmot sújtott, ami különösen nehéz helyzetbe hozta a délkeleti régiót.

A pekán ültetvényeken akár 90%-os faállomány-veszteség is lehet, míg a baromfitelepek helyreállítása évekig elhúzódhat. Szakértők szerint „a jövő sok ezer georgiai gazda számára bizonytalan.”

Forrás: Agriculture Dive

Link
Blog 2

Kedvező időjárás segíti az őszi munkálatokat

Az elmúlt hetek esőzései kedvező talajviszonyokat teremtettek az őszi vetéshez, különösen a repce és árpa számára. A talaj már megfelelően nedves, így a vetés és talajmunkák a következő napok naposabb időjárása mellett felgyorsulhatnak. Az Alföldön továbbra is jelentős a nedvességhiány, de országszerte szinte telített a talaj felső rétege.

A száraz idő lehetőséget kínál a vetési és betakarítási munkálatokra, melyek gyorsításával csökkenthetők a költségek. A következő hetek enyhébb időjárása kedvez majd a frissen vetett búza fejlődésének is. Helyenként talajmenti fagyok is várhatók, ezért érdemes a vetést időben befejezni.

Forrás: MagyarMezogazdásag.hu

Link
Blog 2

A Starbucks innovációs farmokkal védi a kávétermesztést a globális felmelegedéssel szemben

A Starbucks új innovációs farmokat hozott létre Costa Ricában és Guatemalában, hogy klímareziliens kávéfajtákat fejlesszen. Ezeken a farmokon automatizált technológiákat, például drónokat is tesztelnek, kiküszöbölve a munkaerőhiányt. Az intézkedések célja, hogy a globális kávétermő területek várható csökkenése ellenére megvédjék az ellátási láncot.

A Starbucks jelenleg három ilyen farmot üzemeltet, és továbbiakat tervez Afrikában és Ázsiában is, hogy a „Coffee Belt” régiók különböző kihívásaira is megoldást találjon. Ezzel nemcsak a kávé minőségét és elérhetőségét biztosítják, hanem a helyi termelők számára is alkalmazkodási lehetőségeket kínálnak a változó környezethez.

Forrás: Agricultural Dive

Link
Blog 2

Szőlőültetvények: Új módszerek a klímabarát mezőgazdaság felé

A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont a Balaton-felvidéki szőlőültetvényeken vizsgálja, hogyan csökkenthető az üvegházhatású gázok kibocsátása. A gyeppel borított területek egészségesebb talajszerkezetet és nagyobb nedvességtartalmat mutattak, míg a tárcsázott területek alacsonyabb CO₂-kibocsátással jártak. Az eredmények szerint az üvegházhatású gázok kibocsátása esőzések után és a lejtő tetején fokozottabb volt, ami fontos szempont lehet a talajművelés tervezésénél.

A kutatás célja olyan módszerek kidolgozása, amik nemcsak a klímaváltozás hatásait mérséklik, hanem javítják a talaj hosszú távú egészségét és termékenységét is. A klímabarát talajművelés nemcsak a szőlészetekben, hanem más termények esetében is hozzájárulhat a fenntartható mezőgazdasági gyakorlatokhoz.

Forrás: Agroinform

Link
szechenyi 2020 palyazat